Εύκολα ο Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος φιλοξενήθηκε από τον Αστέρα Τρίπολης για την 4η αξ’ αναβολής αγωνιστική του πρωταθλήματος Υποδομής της Σούπερ Λίγκας και πήρε τη νίκη με 3-0.

Οι παίκτες του Δημήτρη Κοροπούλη μετά την εκτός έδρας νίκη κόντρα στον Παναιτωλικό, επικράτησαν εύκολα και του Αστέρα Τρίπολης, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση.

Ο Μήτκας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με πλασέ, μετά από εκτέλεση κόρνερ και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 1-0 υπέρ του Πανιωνίου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν περισσότερο το ρυθμό τους και κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Παναγιωτόπουλο.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κερασίδης που έσκαψε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Γκούμα.

Πανιώνιος: Κατσανός, Σταυρόπουλος, Μήτκας, Τζαφέρι, Πολυχρονιάδης, Πινιώτης, Γκούμας, Καζβιρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Κερασίδης, Αντωνακόπουλος

Έπαιξαν και οι: Γκίνη, Αράπης, Βλάχος