Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε

Έστω και δύσκολη η ομάδα Νέων του Πανιωνίου κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 κόντρα στον Πλατανιά, παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ.

Οι μικροί του Δημήτρη Κοροπούλη κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στον Πλατανιά, σε έναν δυνατό αγώνα που οι δύο ομάδες πάλεψαν μέχρι το τέλος για το τρίποντο.

Το σκορ άνοιξε ο Πλατανιάς με τον Παπανικολάου, με τον Πανιώνιο να προσπαθεί να αντιδράσει και τελικά να τα καταφέρνει μερικά λεπτά αργότερα, όταν ο Αράπης κέρδισε πέναλτι και ο Κερασίδης το εκτέλεσε εύστοχα.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 1-1 και στην επανάληψη πάλεψαν για τη νίκη. Τόσο ο Πλατανιάς, όσο και ο Πανιώνιος δημιούργησαν ευκαιρίες, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να φτάσουν στο 2-1 με γκολ του Αντωνακόπουλου.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα μάλιστα, έφτασαν κοντά στο 3-1, με τον Γκούμα να σημαδεύει το δοκάρι του Πλατανιά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο βρέθηκε και ο νέος γενικός διευθυντής του Πανιωνίου, Βασίλης Γκαγκάτσης.

Πανιώνιος: Κατσανός, Τζαφέρι, Πολυχρονιάδης, Δαβρής, Σταυρόπουλος, Πινιώτης Κερασίδης, Οικονομίδης, Αράπης, Καζβιρόπουλος, Χελάς

Έπαιξαν και οι: Γκούμας, Γκίνη, Αντωνακόπουλος