Την... σκότωσε ο πρώην

Σε ένα ματς με ελάχιστες ευκαιρίες η ΑΕΚ ηττήθηκε από τον Πανιώνιο με 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του… δικού της Καζβιρόπουλου – Είχε και δοκάρι ο Πανιώνιος, με τον Κερασίδη, λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης

Πρώτο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτερη ουσία. Η ΑΕΚ πήρε από το ξεκίνημα τον έλεγχο του αγώνα, ο Πανιώνιος βγήκε σε μερικές αντεπιθέσεις ωστόσο δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Οι παίκτες του Στέλιου Μανωλά παρά το γεγονός ότι είχαν την καθοδήγηση της αναμέτρησης δεν μπόρεσαν να δημιουργήσει κάποια κλασσική ευκαιρία με αποτέλεσμα στο ημίχρονο οι δύο ομάδες να βρίσκονται στο μηδέν.

Ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε με τους παίκτες του Στέλιου Μανωλά να πιέζουν για να βρουν το γκολ το οποίο δεν ήρθε ποτέ. Τουναντίον ο Πανιώνιος κέρδισε πέναλτι στο οποίο ευστόχησε ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Καζβιρόπουλος, που έμελλε να είναι και το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Στη συνέχεια ο Πανιώνιος είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του, όμως μετά το σουτ του Κερασίδη, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Πάντου. Η ΑΕΚ προσπάθησε από την άλλη να πλησιάσει στο γκολ για να πάρει έστω και την ισοπαλία ωστόσο έμεινε άσφαιρη.