Μεγάλο διπλό του Ηρακλή στα Σπάτα

Η ΑΕΚ είχε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα τον έλεγχο, αλλά ο Ηρακλής ήταν εκείνος που άνοιξε νωρίς το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και λίγα λεπτά πριν το τέλος έκανε το 2-0. Προσπάθησε να πιέσει η Ένωση, αλλά ήταν άστοχη και άτυχη στην τελική ευκαιρία

Η ΑΕΚ είχε από το ξεκίνημα του αγώνα και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου τον έλεγχο και ο Ηρακλής προσπαθούσε να «απειλήσει» την εστία του Παπαδόπουλου με αντεπιθέσεις.

Μπορεί η Ένωση να είχε τον έλεγχο, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που είχαν τις ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, με τον γκολκίπερ της ομάδας να κρατάει ανέπαφη την εστία του με δύο αποκρούσεις.

Από τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους η ΑΕΚ βρισκόταν πίσω στο σκορ, όταν και οι παίκτες του Ηρακλή εκμεταλλεύτηκαν το λάθος του Παπαδόπουλου και έκαναν το 1-0.

Στη συνέχεια η ΑΕΚ προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση και ο Παναγιωταράς πέρασε στο παιχνίδι επιθετικογενείς παίκτες για να επιτευχθεί το γκολ.

Τελικά το 1-1 δεν ήρθε και λίγα λεπτά πριν το τέλος οι Θεσσαλονικείς έκαναν το 2-0.