Τριάρα ο Πανιώνιος στο Αγρίνιο

Μετά το... στραβοπάτημα κόντρα στον Πανθρακικό, ο Πανιώνιος επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε με 3-0 του Παναιτωλικό εκτός έδρας.

Οι παίκτες του Δημήτρη Κοροπούλη δεν είχαν σκοπό να αφήσουν βαθμούς στο Αγρίνιο και έτσι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με μοναδικό στόχο τη νίκη.

Το σκορ για τον Πανιώνιο άνοιξε ο Καζβιρόπουλος στο πρώτο ημίχρονο, μετά από πάσα του Κερασίδη, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 1-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον ρυθμό τους και έτσι έκαναν το 2-0 με τον Αντωνακόπουλο να μην δυσκολεύεται να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Το τελευταίο τέρμα του Πανιωνίου σημείωσε ο Σταυρόπουλος με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Γκούμα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Πανιώνιος: Αστράς, Μήτκας, Σταυρόπουλος, Τζαφέρη, Πολυχρονιάδης, Πινιώτης, Γκούμας, Καζβιρόπουλος, Χελάς, Κερασίδης, Αντωνακόπουλος

Έπαιξαν και οι: Γκίνης, Παναγιωτόπουλος, Οικονομίδης